Stowarzyszenie Vajra

vajbannep.jpg

Nasze Imprezy - kliknij w baner

 

 

 

 

 

Aktualności Vajra

Czwartki lekkoatletyczne – the end

Email Drukuj PDF

Z końcem roku szkolnego zakończyły się również organizowane przez UKS Ilkus – czwartki lekkoatletyczne. Jest to forma aktywnego spędzania wolnego czasu oraz zarażania młodzieży uprawianiem królowej sportu. Przez kolejne tygodnie młodzież mogła spróbować swoich sił w takich dyscyplinach jak biegi krótkie 60m, 100m, 400 m, skok w dal. Biegały dzieci i młodzież oraz przy nich ich rodzice. Naprawdę godna pochwały inicjatywa od lat organizowana przez państwa Borawskich. Moje dzieciaki również biegały Sara przy okazji swoich treningów w w/w klubie biegowym, a młodsza latorośl towarzysko, bo jak to się mówi czym skorupka za młodu nasiąknie… Jeszcze raz wielki szacun dla organizatorów. Oczywiście zapraszamy wszystkich w przyszłym roku na stadion Olkuskiego MOSIR-u.


III Rajd Czterech Żywiołów - podsumowanie

Email Drukuj PDF

Emocje już powoli opadają, więc warto powoli podsumować to, co nas spotkało w pamiętny weekend. A mowa oczywiście o rajdzie zorganizowanym 8-9 czerwca w okolicach pięknej Pustyni Błędowskiej, w otoczeniu lasów i ostańców w samym centrum Jury Krakowsko- Częstochowskiej.

Rajd Czterech Żywiołów to już trzecia edycja rajdu przygodowego. W tym roku w imprezie wzięło udział 157uczestników, zmagali się oni z pogodą, która w tym roku była łaskawa, swoimi słabościami oraz zadaniami specjalnymi zorganizowanymi przez organizatora. Jak cztery żywioły, to również cztery trasy. Trasa Relax, która również była pierwszym etapem wszystkich tras. Na tej trasie uczestnicy musieli zmierzyć się z dziewięcioma zadaniami, które wymagały wszechstronnych uzdolnień i przezwyciężenia strachu. Do pokonania była ścianka wspinaczkowa o wysokości 8m, most linowy rozciągnięty nad jeziorkiem o dł. 50m, wykonanie zakupów w Biedronce oczywiście wirtualnych według podanej listy, przez organizatora czyli spisanie cen i podanie sędziemu kwoty ostatecznej, przed Urzędem Gminy trzeba było bezbłędnie rozpoznać flagi zawieszone na masztach, celnością trzeba było się wykazać podczas rzutu do kosza na boisku szkolnym, a na siłowni zewnętrznej usytuowanej na osiedlu trzeba było wykonać parę ćwiczeń, zadanie logiczne, które pozwoliło rozruszać szare komórki, a na koniec jeszcze park i tam sprawdzenie swojej równowagi na jeździe rowerem gdzie koło skręcało w inną stronę niż kierownica – kupę śmiechu i zabawy. Niestety na innych trasach już nie było tak rozrywkowo, ponieważ tam trwała ciągła rywalizacja.

Więcej…

Krótka historia z Rajdu Miejskiego w Gliwicach

Email Drukuj PDF

Rajd w Gliwicach odbywa się już po raz czwarty. Nasz Vajrowski Team startuje w nim po raz drugi. Ale tak już się ukłąda, że Imprezki organizowane przez Igora weszły już w do naszego repertuaru z czestotliwością co dwu letnią.  I tak dziwnie się składa, że na każdej z nich mam innego partnera. Na rajdzie miejskim Padło na Pawła, który niejako został wkręcony przez moją żonkę. Na początku miałem startować z moją 13 letnią córą, ale niestety zrezygnowała w zamian na udział w zawodach biegowych w Rzeszowie ze swojego klubu biegowego. Miała zastąpić ją żonka, ale jak to z żonami bywa wykręciła się. Na maratonie w Krakowie spotkała Pawła i zobligowała go krótkimi słowami jedziesz z moim mężem do Gliwiwic? Ja w szoku bo po złamaniu przez Pawła 3:30, w Krakowie wiedziałem, że mnie zamęczy. Chociaż Paweł był bardzo zawsze wyrozumiałym dla mnie partnerem w rajdach. Tyle wstepu.

Więcej…

Strona 5 z 36